Pri uporabi računalnikov smo v veliki meri omejeni z zmogljivostmi in funkcionalnostjo teh naprav. Seveda se pogosto zdi, da imamo popoln nadzor in neomejene možnosti, da delovanje računalnika prilagodimo po svoje, pravzaprav res lahko močno optimiziramo funkcionalnosti, ki nam pomagajo pri delu, morda celo sprogramiramo svoje rešitve, a vedno smo omejeni z zmogljivostjo, ki jo ponuja strojna oprema. To pri osnovnih uporabnikih verjetno ne bo prišlo do izraza, se bodo pa z omejitvami srečali zahtevnejši uporabniki, predvsem ljubitelji računalniških iger in tisti, ki poganjajo zelo zahtevno programsko opremo.
Najboljša izbira bo bržkone namizni računalnik, saj prenosniki ne ponujajo takšne zmogljivosti in prilagodljivosti, da bi lahko zahtevnejši uporabniki pričakovali delo brez omejitev. Poleg tega je smiselno izbrati kakovosten računalnik priznanega proizvajalca – priljubljena izbira je HP računalnik, ravno ta znamka je med zahtevnejšimi uporabniki posebej uveljavljena. HP računalnik višjega kakovostnega razreda lahko odgovori na potrebe zahtevnejših uporabnikov, hkrati pa ponuja še mnoge druge odlike, ki se izkažejo za prav tako dobrodošle v tem segmentu uporabnikov.
Seveda ni vse odvisno od znamke, sploh pa ne zmogljivost. Vsak HP računalnik ponuja določene prednosti, končna izkušnja pa je povsem odvisna od vgrajenih komponent, ki običajno prihajajo od različnih proizvajalcev. Namizni računalnik pogosto sestavimo sami, v vsakem primeru pa imamo možnost nadgradnje komponent, zato je smiselno pokukati v notranjost in ugotoviti, kaj nam računalnik omogoča. Že s spiska komponent je mogoče ugotoviti, ali bo računalnik omogočal delo brez omejitev, moramo pa pri tem seveda poznati tudi svoje zahteve oziroma zahteve programske opreme, ki jo nameravamo poganjati. Ker ponuja namizni računalnik tudi razširljivost in nadgradnje, z začetnim kompletom komponent sicer nismo omejeni, dobro pa je, da že v izhodišču izberemo konfiguracijo, ki bo zadostovala za poganjanje zahtevnih opravil, ki jih izvajamo pri delu ali pri igranju računalniških iger.